در اولین حضور ایران در این مسابقات

آرمان گهر سیرجان قهرمان رقابت های جهانی فوتبال ۵ نفره شرکت ها شد

تیم آرمان گهر سیرجان نماینده کشورمان موفق شد با پیروزی در تمامی ۶ بازی خود و کسب ۱۸ امتیاز مقتدرانه به مقام قهرمانی دست یابد.
آرمان گهر سیرجان قهرمان رقابت های جهانی فوتبال ۵ نفره شرکت ها شد
به گزارش روابط عمومی فدراسیون ورزش کارگری این رقابتها با حضور ۱۶ تیم و از روز جمعه ۳ آبانماه در موناکو آغاز گردید که در پایان تیم آرمان گهر سیرجان نماینده کشورمان موفق شد با پیروزی در تمامی ۶ بازی خود و کسب ۱۸ امتیاز مقتدرانه به مقام قهرمانی دست یابد.
نماینده ایران در بازی های دیروز خود تیم کمپانی sita کشور کیپ ورد را با نتیجه ۴ بر ۲ شکست داد.در بازی دوم نیز پرتغال را با نتیجه پرگل ۸ بر ۰ مغلوب کرد و در آخرین دیدار روز گذشته نیز نیجریه را با نتیجه پرگل ۸ بر ۱ از پیش رو برداشت و با ۹ امتیاز به مرحله یک چهارم نهایی راه یافت.
آرمان گهر امروز نیز با قدرت کار خود را آغاز و در بازی یک چهارم نهایی توانست با نتیجه ۳ بر ۱ تیم فوتبال ایرلند را شکست داده و به مرحله نیمه نهایی راه یابد.نماینده کشورمان در بازی نیمه نهایی نیز خوش درخشید و موفق شد با نتیجه ۶ بر ۰ تیم موناکو میزبان مسابقات را مغلوب کرده و فینالیست رقابتهای این دوره شود.
در بازی فینال این رقابت ها تیم آرمان گهر سیرجان موفق شد با نتیجه ۲ بر ۱ تیم  RTC کشور کیپ ورد را شکست داده و قهرمانی این مسابقات را بدست آورد.
این اولین حضور ایران در این رقابتها پس از عضویت سال گذشته در کنفدراسیون جهانی فوتبال شرکت هاست.
گفتنی است روز قبل از آغاز مسابقات و با حکم آلبرت زیبلی رئیس این کنفدراسیون،آقای دکتر محمد دادکان بعنوان مدیرکل آکادمی و عضو هیات اجرایی کنفدراسیون جهانی فوتبال شرکت ها منصوب شد.
فدراسیون جهانی فوتبال شرکت ها در سال ۲۰۰۹ با هدف ارتقاء سلامت و سبک زندگی و گسترش نشاط و شادابی در محیط های کارگری و مستقل از فدراسیون جهانی فوتبال تاسیس شد و هم اکنون ۲/۵ میلیون بازیکن فوتبال در قالب ۶۰ کشور عضو این نهاد بین المللی هستند.در حال حاضر مسابقات فوتبال ۵ نفره توسط این فدراسیون برگزار می گردد. اما به گفته آلبرت زیبلی رئیس fifco برگزاری فوتبال ۷ نفره و ۱۱ نفره نیز در دستور کار قرار دارد.
فدراسیون ورزش کارگری از سال گذشته به عضویت این نهاد بین المللی در آمده است.
 
۵ آبان ۱۳۹۸ ۱۶:۰۷
کد خبر : ۱۷۲,۷۳۶
کلیدواژه ها: #کارگران# آرمان گهر سیرجان # قهرمان #جهان# فوتبال 5 نفره # فدارسیون کارگری #FIFCO #آلبرت زیبلی#فینال# محمد دادکان#

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید