جوایزی مدال آوران مسابقات کارگری جهان تا پایان امسال پرداخت می شود

جوایزی مدال آوران  مسابقات کارگری جهان تا پایان امسال پرداخت می شود

به گرازش روابط عمومی هیئت ورزشی کارگری استان خوزستان :  نایب رییس فدراسیون ورزش کارگری گفت: جوایز ورزشکارانی که در مسابقات جهانی مدال‌آوری کردند با هماهنگی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی تا پایان امسال پرداخت می‌شود.

بیژن شفیع خراسانی روز چهارشنبه در مجمع عمومی عادی سالیانه هیات ورزش کارگری خوزستان که در محل اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی در اهواز برگزار شد بیان کرد: ورزش  کارگری خوزستان را با یاد مرحوم نوری خدایاری می‌شناسیم؛ این پیشکسوت ورزش، به خوبی در این بخش فعالیت کرد و کارهای ارزنده او هیچ گاه از یاد نمی رود.

وی افزود: در نخستین سال حضور ایران در مسابقات کارگری جهان در ایتالیا توانستیم به عنوان نهم برسیم؛ ۲ سال بعد در مسابقات جهانی لتونی باز هم عنوان نهم مسابقات را کسب کردیم اما در سال ۲۰۱۹ عملکرد درخشانی داشتیم و ورزشکاران کشورمان عنوان سوم جهان را از آن خود کردند.

خراسانی افزود: ما از سال ۹۱ تاکنون هیچگونه ردیف بودجه ای در ورزش کشور نداریم و در وزارت "ورزش و جوانان" و "تعاون کار و رفاه اجتماعی" هیچگونه بودجه ای برای ما تعیین نشده است،خوشبختانه تعامل خوبی بین ما و وزارت کار صورت گرفته و به موجب این امر تیم ملی ما برای نخستین بار با ۱۲۰ ورزشکار در مسابقات جهانی اسپانیا اعزام شد و ۱۲۸ مدال کسب کردیم. ما ما با کشورهای اول و دوم جهان بیش از یکصد مدال فاصله داریم لذا نباید انتظار داشت که در دورهای بعدی اول یا دوم شویم.

وی ادامه داد: در بسیاری از رویدادهای بین المللی ورزشکاران ما به دلیل قرار گرفتن مقابل ورزشکاران رژیم صهیونیستی از دور مسابقات کنار می روند که از این بابت دستمان از گرفتن مدال کوتاه می شود به عنوان مثال ساسان کریمی ورزشکار خوزستانی، در رشته شنا ۱۴ مدال رنگارنگ کسب کرد اما به دلیل حضور ورزشکاران رژیم صهیونیستی روی سکو، در برخی از ماده ها مدال خود را تحویل نگرفت. 

نایب رییس فدراسیون ورزش کارگری افزود: در مسابقات لتونی ۸۰ ورزشکار ما باید در مقابل ورزشکاران رژیم صهیونیستی قرار می‌گرفتند که این کار را نکردند اما هیچ بازتابی در کشور نداشت در حالی که از دیگر ورزشکاران کشور تجلیل به عمل می آید.

وی با بیان اینکه نگاه مسؤولان به ورزش کارگری خوب نیست گفت: رقم بسیار ارزشمندی از بحث مالیات بر ارزش افزوده به وزارت ورزش تزریق می شود اما یک ریال هم به ورزش کارگری تعلق نمی گیرد. متاسفانه در شورای برون مرزی به ورزش کارگری، نگاه خوبی نمی شود و اعضای این شورا معتقدند که کارگر باید در بخش تولید کارش را انجام دهد و نیاز به ورزش ندارد. امیدوارم عدالت در ورزش برای همه یکسان باشد و روزی شاهد از بین بردن تفاوت ها میان ورزشکاران باشیم.

خراسانی بیان کرد: در طول یکی، ۲ سال اخیر هیچ مبلغ ورودی از تیم ها برای حضور در مسابقات قهرمانی کشور، گرفته نشده مگر اینکه در بخش جایزه بزرگ و یا مسابقات قهرمان قهرمانان شرکت کرده باشند.

وی به حضور ۱۴ میلیون کارگر در سطح کشور اشاره کرد و گفت: پارسال مسابقات المپیاد کارگری کشور را با حضور چهار هزار نفر برگزار کردیم که استقبال بسیار خوبی از این مسابقات شد.

نایب رییس فدراسیون افزود: هر کدام از تیم های ورزشی استان ها که حامی مالی آنها مهیا بوده و تمایل به حضور در تورنمنت های بین المللی را دارند، فدراسیون از آنها حمایت می کند. ما تاکنون یک ریال نه از جایی گرفتیم و نه به هیاتی یک ریال پرداخت کردیم با این وجود چند هیات استانی کشور همچون خوزستان پا را فراتر گذاشته و بیش از حد توان در این رشته فعالیت کردند که جای تشکر دارد. 

در این آیین به دلیل کسب رتبه دوم هیات ورزش کارگری خوزستان در بین استان های کشور از حمید غفاری رییس هیات ورزش کاری خوزستان تقدیر شد. همچنین از جمال فتاحی به عنوان ورزشکار و مجید دهقان به عنوان مربی که در مسابقات جهانی اسپانیا افتخارآفرینی کردند نیز تجلیل شد.

روابط عمومی هیئت ورزشی کارگری استان خوزستان 

۱۷ دی ۱۳۹۸ ۱۰:۱۲
کد خبر : ۱۸۵,۰۳۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید