ورزش کارگری موجب افزایش سلامت نیروی کار و رونق تولید و بهره وری می شود

ورزش کارگری موجب افزایش سلامت نیروی کار و رونق تولید و بهره وری می شود

 

مدیرکل تعاون کارورفاه اجتماعی استان خوزستان 

ورزش کارگری موجب افزایش سلامت نیروی کار و رونق تولید و بهره وری می شود

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی خوزستان، "ارسلان غمگین" در گفت و گو با با صدای خوزستان اظهار کرد: خوزستان از دیر باز در زمینه ورزش جزو استان های برتر کشور محسوب می شد و در ارتباط با ورزش کارگری نیز دارای ظرفیت های بسیاری است. توجه به وضعیت شادابی و نشاط در جامعه کارگری را به‌ واسطه برگزاری مسابقات ورزشی و توسعه ورزش در صنایع و بنگاه‌های اقتصادی ضروری می دانیم .
وی افزود: باید بپذیریم که کارگران مشکل های روحی زیادی را متحمل می‌شوند و بهترین راه برای کاهش این مشکل ها، نگاه به ورزش کارگری است. حضور کارگران در مسابقات ورزشی سبب بهره وری و نشاط بیشتر، رونق کار و تولید خواهد شد.
وی، توسعه ورزش سلامت ‌محور در جامعه کارگری را در افزایش نشاط محیط کار از اولویت‌های اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان دانست و گفت: تمامی امکانات ورزشی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی خوزستان ا متعلق به قشر کارگر است. یکی از اولویت های مهم در این باره افزایش سرانه ورزشی کارگران است که با ساخت و تکمیل مجموعه های ورزشی دراستان و سایر خدمات ورزشی سعی بر تحقق آن داریم.
وی اهتمام به مقوله ورزش در میان جامعه کار و تولید را توجه به افزایش سلامت کارگران و افزایش بهره وری و راندمان نیروی کار دانست و با تاکید بر اینکه، آینده روشنی در انتظار ورزش کارگری استان است، گفت: کسب مدال های مختلف در آوردگاه های بین المللی و ملی نشان از توجه به توسعه ورزش کارگری در استان است.
مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی خوزستان گفت: در حال حاضر این اداره کل دارای ۷ مجموعه فرهنگی ورزشی کارگری است. این مجموعه های ورزشی در شهرستان های اهواز، آبادان، خرمشهر، اندیمشک، دزفول و مسجدسلیمان 
ساخته شده اند و در شهرستان شوشتر نیز در حال ساخت است.

  مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان به حضور پررنگ و افتخار آفرین کارگران ورزشکار خوزستانی در میدان های ملی و بین المللی اشاره کرد و گفت: ورزشکاران کارگر استان در ششمین دوره بازی های جهانی ۲۰۱۹ اسپانیا با کسب ۸ مدال طلا ۸ نقره و ۲ برنز و در مجموع با کسب ۱۸ مدال در رشته های شنا، کشتی فرنگی، تنیس روی میز و پتانک بانوان موجب افتخار کشور شدند.
غمگین از برگزاری اردوهای تیم های ملی کارگری کشور در رشته های کشتی فرنگی و پتانک آقایان و بانوان در استان خبر داد و گفت: اعزام ۱۳۸ورزشکار در قالب ۲۵ تیم آقایان و بانوان به مسابقات کشوری از دیگر اقدامات حوزه ورزش کارگر ی استان است.
وی از اعزام ۸۸ ورزشکار در قالب ۱۶ تیم آقایان در رشته های مختلف به مسابقات قهرمانی کارگری کشور و کسب مقام های قهرمانی در رشته های شطرنج ، بوکس نایب قهرمانی کاراته خبر داد و افزود: ورزشکاران کارگر استان در رشته های انفرادی موفق به کسب ۱۱ مدال طلا ۵ مدال نقره و ۱۶ مدال برنز در بخش آقایان شدند.
مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی از اعزام ۵۰ ورزشکار در قالب ۹ تیم در بخش بانوان در رشته های مختلف به مسابقات قهرمانی کارگری کشور و کسب عنوان نایب قهرمانی در رشته های شطرنج، تنیس روی میز و والیبال خبر داد و افزود: بانوان عزیز ورزشکار استان توانستند در رشته های انفرادی ۳ مدال طلا ۲ مدال نقره و ۴ مدال برنز در مسابقات مختلف کسب کنند.
غمگین در ادامه به میزبانی مسابقات شطرنج آقایان و بانوان قهرمانی کارگری کشوری در دی ماه سال جاری در استان اشاره کرد و گفت: این مسابقات با حضور ۱۰ تیم در بخش بانوان و ۱۴ تیم دربخش آقایان در اهواز برگزار شد که با قهرمانی تیم آقایان و نایب قهرمانی تیم بانوان خوزستان همراه بود.
وی از دیگر اقدامات ارزشمند حوزه ورزش کارگری خوزستان را برگزاری ۳۰ رویداد ورزشی در آوردگاه های ملی و بین المللی در رشته های مختلف در دو بخش آقایان و بانوان سطح استان برشمرد و خاطر نشان کرد: حاصل تمام برنامه های ورزشی استان، کسب ۵۹ مدال رنگارنگ از سوی ورزشکاران کارگر خوزستان در عرصه های بین المللی و کشوری در دو بخش آقایان و خانم ها با ۲۲ مدال طلا، ۱۵ مدال نقره و ۲۲ مدال برنز بود .
مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی خوزستان با ابراز تاسف از شیوع کرونا ویروس در ایران از لغو میزبانی مسابقات فوتبال دسته اول و کاراته کنترلی قهرمانی کارگری کشور در استان که قرار بود اسفندماه سال جاری در اهواز برگزار شود به دلیل ویروس کرونا خبر داد و افزود: در این باره و به منظور پیشگیری از شیوع این ویروس تعطیلی اماکن ورزشی مجموعه های ورزشی کارگری خوزستان از تاریخ ۵ اسفندماه تا اطلاع ثانوی در دستور کار قرار گرفت.

 

 

۱۹ اسفند ۱۳۹۸ ۰۹:۰۲
کد خبر : ۱۹۵,۲۸۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید