دستورالعمل مسابقات پتانک

دستورالعمل مسابقات پتانک

 

 

 

 

 

مسابقات پتانک ، شوتینگ ( اینترنتی  ) آقایان و بانوان کارگران کشور

به مناسبت عید سعید فطر

عنوان مسابقه:

پتانگ ، شوتینگ (اینترنتی) آقایان و بانوان کارگران کشور

تاریخ:  روزهای یکشنبه مورخ 1399/02/28 و شنبه مورخ 1399/03/03 

مهلت ثبت نام:  حداکثر تا روز شنبه مورخ 1399/02/27 از طریق سامانه جامع ورزش کارگری

 شرایط عمومی:

۱. داشتن دفترچه بیمه تأمین اجتماعی با مهر اجباری (مشاغل آزاد،رانندگان،کارگران ساختمان،قالیبافان و ... که خویش فرما نباشند.) از استان اعزام کننده با داشتن حداقل ۳ ماه سابقه پرداخت بیمه مستمر از تاریخ صدور و تامین اعتبار آن تا پایان مسابقات. (کلیه بیمه های تکمیلی مرتبط با تأمین اجتماعی در صورت ارائه تأییدیه از سوی سازمان تأمین اجتماعی مورد پذیرش خواهد بود).

توضیح مهم : درصورتی که تاریخ صدور دفترچه کمتر از ۳ ماه تا زمان شروع مسابقات باشد همراه داشتن پرینت پرداخت حق بیمه از تامین اجتماعی با مهر و امضا الزامیست.

توضیح مهم :تمامی شرکت کنندگان در رویدادهای ورزشی ملی و بین المللی ازقبیل(مربیان،ورزشکاران) می بایست عضو جامعه ورزش کارگری بوده و در سامانه عضوگیری به آدرس  Http://worker-sport.mcls.gov.ir   ثبت نام کرده و کارت عضویت را در مسابقات به همراه داشته باشند.در غیر اینصورت افراد مجاز به شرکت در رقابت های ورزشی موصوف نمی باشند.

2. ثبت نام در سامانه فدارسیون ورزش کارگری .

3. از پذیرش ورزشکاران ثبت نام نشده در تاریخ مقرر(در سامانه مذکور)در مسابقات ممانعت بعمل خواهد آمد.

4. مسئولیت حسن برگزاری فنی رویداد با رئیس انجمن مربوطه خواهد بود.

شرایط اختصاصی:

1- نحوه برگزاری: مسابقات به صورت اینترنتی برگزار می گردد.

2 - زمان مسابقه : روز های یکشنبه مورخ 1399/02/28 و شنبه مورخ 1399/03/03 

3 مهلت ثبت نام : تا ساعت 14 روز شنبه مورخ 1399/02/27 می باشد.

4 ارسال فیلم های مرحله مقدماتی از ساعت 11 تا ساعت 13 روز یکشنبه مورخ 1399/02/28 ، از طریق اپلیکیشن واتس آپ به شماره 09127339834 ارسال گردد ، بدیهی است خارج از زمان ذکر شده هیچ فیلمی وصول نخواهد شد.

5 - مسابقات در رشته شوتینگ ، ماده انفرادی و در دو بخش آقایان و بانوان برگزار می گردد.

6 - شرایط و نحوه مسابقه بشرح ذیل میباشد:

6-1 : هر ورزشکار باید در فضای باز، پنج شوت به شرح زیر به سمت توپهای هدف و جک هدف انجام دهد.

6-2 : برای چهار پرتاب اول فاصله توپ های هدف از لبه داخلی دایره پرتاب باید به ترتیب 50-6 ، 50-7 ، 50-8 ، 50-9 متر باشد و پرتاب پتجم بسوی جک مستقر در فاصله 7.50 متر از لبه دایره پرتاب خواهد بود.

6-3 : همه ی توپهای هدف باید حتما دریک راستا قرار داشته باشند و توپ نشان (جک) درفاصله 50 سانتیمتری کنار توپ 50-7 متری قرار داده میشود. (نحوه  قرارگیری توپها و جک در شکل نشان داده شده است)

6-4 : حداکثر زمان در نظر گرفته شده برای پنج پرتاب متوالی هر بازیکن ، شصت ثانیه (یک دقیقه) می باشد.

6-5 : شروع زمان پرتاب ها از لحظه می باشد که بازیکن وارد حلقه پرتاب میشود (نه لحظه اولین پرتاب).

6-7 : با توجه به شیوه امتیاز دهی ( بند 3-9 )، بازیکنان باید تلاش کنند تا در زمان کمتری پنج پرتاب خود را انجام دهد.

6-8 : کلیه قوانین و مقررات مربوط به بازیکن پرتابگر در ماده شوتینگ ، دراین رقابت اعمال خواهد شد. مانند عدم لمس حلقه پرتاب ، بلند نشدن پاها در زمان پرتاب و ...

6-9 : پرتاب ها به ترتیب ، از دورترین به نزدیکترین می باشد و می بایستی ابتدا به توپ 50-9 زده شود ، سپس 50-8  و در آخر توپ جک با فاصله50-7 مورد هدف قرار بگیرد.

6-10 : چنانچه درحین پرتاب ، توپ به توپی که هنوز نوبتش نشده برخورد کند ، آن پرتاب امتیازی نخواهد داشت و همچنین در ادامه توپی که جابجا شده و درهمان موقعیت جدید (که بعلت ضربه قبلی جابجا شده) مورد هدف قرار بگیرد نباید به موقعیت اصلی بازگردد.

6-11 : چنانچه توپ شوت شده پس از برخورد با توپ هدف به علت چرخش به عقب برگردد وتوپ هدف بعدی را جابجا کند باید به سرعت توپ شوت از صحنه خارج گردد و لذا توپ جابجا شده در موقعیت جدید خود باقی بماند ودر شوت بعدی مورد هدف قرار بگیرد ، همچنین همکاری یک شخص دیگر برای خارج نمودن توپ موصوف بلامانع می باشد.

6-12 : درهر مرحله چنانچه توپ شوت و یا توپ هدف جابجا و در مسیر هدفهای بعدی قرار بگیرد باید بسرعت  از مسیر برداشته وبرای اینکار می توان از کمک شخص دیگر استفاده شود ، ضمناً هیچ زمان اضافه ای بابت آن تعلق نخواهد گرفت.

7 - نحوه امتیاز دهی

7-1 : برای مسابقات شوتینگ مجازی در هرپرتاب تنها لمس توپ (یا جک) کافیست ، لمس توپ یا جک باید به شکلی باشد که تکان خوردن توپ و یا جک براحتی و بدون نیاز به ابزار آلات خاصی قابل تشخیص باشد.

7-2 : امتیاز لمس برای هر یک از توپ ها به ترتیب از توپ دور به نزدیک 80 ، 60 ، 50 و 40 می باشد (امتیاز 80 برای فاصله 50-9 ) و برای لمس جک پنجاه (50) امتیاز در نظر گرفته شده است. (مجموع 280 امتیاز)

7-3 : حداکثر زمان مجاز اجرای مسابقه 60 ثانیه و به ازای هر یک ثانیه کمتر از 60 ثانیه که پنج توپ شوت شود ، یک امتیاز به بازیکن تعلق میگیرد. 

       مثال: بازیکنی که پنج شوت خود را در زمان 49 ثانیه پرتاب نماید و امتیاز 150 را کسب کرده باشد. امتیاز

       نهایی وی به شکل زیر محاسبه میشود:                                                     11=49-60 

                                                                                                         161=11+150

7-4 :  لحظه برخورد آخرین توپ با زمین (یا جک) ، زمان پایان مسابقه در نظر گرفته میشود.

7-5 : متراژ پرتاب ها و محل استقرار توپ های هدف باید به وسیله یک متر ثابت از ابتدا تا انتها مشخص باشد.

 8 -  نحوه تصویر برداری:

8-1 : مدت کل فیلم ارسالی حداکثر 60 ثانیه باشد.

8-2 : تصویربرداری به شکل افقی باشد.

8-3 : حداکثر حجم فیلم ارسالی 11 مگابایت باشد.

8-4 : دوربین باید به شکل ثابت و درفاصله 11 متری از لبه حلقه داخلی و فاصله 1 متری خط مستقیم امتداد توپ ها نصب گردد بطوریکه در سراسر مدت تصویربرداری بازیکن بصورت تمام قد و همه ی توپ ها در تصویر دیده شود.

8-5 : تصویر میبایستی زیر محل حلقه پرتاب قرار گیرد و توپ های هدف ، نیز موقعیت دوربین تصویربرداری را نشان بدهد ، پیشنهاد میشود قبل از انجام مسابقه این موضوع بدقت کنترل و بررسی شود.

8-6 : همچنین به جهت جلوگیری از برخورد احتمالی توپ به دوربین ، آنرا در ارتفاع 50 سانتیمتری قرار داده و چنانچه از دوربین تلفن همراه استفاده می گردد ، حتما از دوربین پشت تلفن همراه استفاده شود. 
 
 
8-7 : بازیکن باید پشت دایره پرتاب قرار گرفته و فیلمبرداری به محض ورود بازیکن به داخل حلقه پرتاب آغاز و بدون وقفه و قطع تصویر تا انتها ادامه پیدا کند.

8-8 : بدیهی است وقفه و یا قطع در فیلمبرداری به منزله حذف کلی از مسابقات می باشد.

** نکته مهم: به فیلمهایی که خارج از ضوابط مذکور ارسال شود ترتیب اثر داده نخواهد شد و بازیکن متضرر حق هیچگونه اعتراضی نخواهد داشت.

9 - مسئولیت صحت انجام مسابقه ، به عهده رئیس انجمن بولینگ ، بیلیارد و بولس کارگران کشور می باشد.

10- پس از ارسال فیلمها در مدت تعیین شده توسط کمیته فنی انجمن بولینگ ، بیلیارد و بولس کارگران کشور ، بررسی و 8 نفر برترمعرفی و طی قرعه کشی در جدول تک حذفی قرار خواهند گرفت و از این مرحله تا پایان مسابقات بصورت همزمان و زنده برگزار و پخش سراسری خواهد شد .

11- از سوی فدراسیون ورزش کارگری به نفرات برتر جایزه نقدی و حکم قهرمانی اعطاء خواهد شد. 

 
  
۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۶:۱۶
کد خبر : ۲۰۱,۳۴۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید