"با پویش سراسری دوشنبه های ورزش و کار"

زنگ سلامتی و ورزش صبحگاهی در دل واحدهای صنعتی نواخته خواهد شد

Fawsi
به گزارش روابط عمومی فدراسیون ورزش کارگری ابلاغیه رسمی دستورالعمل اجرایی پویش دوشنبه های ورزش و کار از سوی معاونت فرهنگی اجتماعی وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی به مدیران کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استانها ارسال و لازم الاجرا گردید.این ابلاغیه در راستای گسترش فرهنگ ورزش همگانی به ویژه پرداختن به ورزش صبحگاهی در راستای تحقق شعار محوری "ورزش، نشاط، بهره وری" در میان جامعه کار و تلاش کشور و بر اساس تصریح آئین نامه اجرایی ماده ۱۵۴ قانون کار جمهوری اسلامی ایران مصوب سال ۱۳۷۰ صادر گردیده است.
 
در آئین نامه اجرایی ماده ۱۵۴ قانون کار آمده است: "کلیه کارفرمایان کارگاه‌های تولیدی، صنعتی، خدماتی و کشاورزی موظفند در امر ورزش کارگران بر اساس ماده (۱۵۴) قانون کار جمهوری اسلامی ایران‌ با وزارت کار و امور اجتماعی همکاری نمایند".
 
از اینرو با عنایت به عدم اجرای مناسب بخش اعظم آئین نامه اجرایی قانون مذکور طی سالیان گذشته ، با پیگیری های صورت گرفته از سوی فدراسیون ورزش کارگری و با همکاری اداره کل امور ورزشی و با موافقت و تاکید معاون محترم فرهنگی و اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و با مشارکت  و مساعدت های سازمان بسیج کارگران و کارخانجات کشور این مهم محقق گردیده و با ابلاغ دستورالعمل اجرایی این پویش ، بزودی  شاهد اجرای یکی از مهم ترین و موثرترین بخش از آئین نامه اجرایی ماده ۱۵۴ قانون کار خواهیم بود که ورزش صبحگاهی را میهمان محیط های کار و تولید کشور خواهد کرد.
 
ابتکار اجرای پویش دوشنبه های ورزش از سوی فدراسیون ورزش کارگری و با تلاش های انجمن ورزشهای همگانی کارگران کشور مطرح و از سال گذشته تا کنون ۱۶ برنامه موفق و تاثیرگذار در سطح کارخانجات بزرگ استان تهران به اجرا درآمده است.
با توجه به استقبال بی نظیر جامعه کارگری و بویژه مدیران واحد‌های تولیدی و صنعتی و اثرگذاری مطلوب این پویش، فدراسیون ورزش کارگری بر آن شد تا در مرحله بعدی ضمن انسجام بخشی به این برنامه نسبت به تسری این پویش به سایر استانهای کشور در چارچوب قوانین و مقررات جاری اقدام نماید و در این راستا از ظرفیت اسناد و قوانین بالادستی بویژه آئین نامه اجرایی ماده ۱۵۴ قانون کار بهره برداری مطلوب بعمل آید. 
 
واضح است که با ابلاغ این پویش و با همکاری ادارات کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و همچنین هیئت های ورزش کارگری و انجمن های ورزش همگانی کارگران سراسر کشور، شاهد نهادینه شدن فرهنگ پرداختن به ورزش همگانی بویژه ورزش صبحگاهی در واحدهای صنعتی، تولیدی و خدماتی، افزایش شادابی و نشاط در محیط های کارگری، رونق بهره وری و از این رهگذر تحقق رونق تولید خواهیم بود.
 
 پیش بینی می شود با توجه به ظرفیت های بالقوه موجود در واحدهای صنعتی و کارخانجات تولیدی کشور شاهد افزایش استقبال علاقمندان به این پویش باشیم.
۳۱ تیر ۱۳۹۹ ۲۰:۳۴
کد خبر : ۲۱۱,۸۴۴
کلیدواژه ها: ورزش همگانی،دوشنبه های ورزش و کار،فدراسیون ورزش کارگری،وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی،معاونت فرهنگی و اجتماعی، ورزش،نشاط،بهره وری،واحدهای صنعتی،ایران

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید