برگزاری انتخابات مجمع عمومی هیات ورزش کارگری خراسان جنوبی

به گزارش روابط عمومی هیئت ورزش کارگری مجمع‌ عمومی هیات ورزش کارگری استان خراسان جنوبی با حضور آقایان بیژن خراسانی نائب رئیس فدراسیون ورزش کارگری ، غلامرضا اشرفی مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان، برگزار شد.
برگزاری انتخابات مجمع عمومی هیات ورزش کارگری خراسان جنوبی

در ابتدای مجمع ابوالفضل علیزاده بیرجندی رئیس هیئت ورزش کارگری ضمن خوش‌آمد به اعضای مجمع گزارشی را از عملکرد هیئت در سال 98 ارائه نمود. سپس گزارش مالی توسط خزانه‌دار هیئت ارائه شد که مورد تایید و تصویب اعضای مجمع قرار گرفت.

غلامرضا اشرفی مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی، در این مجمع ضمن گرامیداشت هفته ولایت، از تلاش‌های اعضای مجمع کارگری استان تقدیر کرد و گفت: ایجاد نشاط و شادابی در جامعه یک هدف مهم و شایسته است که موجب کاهش آسیب‌های اجتماعی می‌شود و توجه به توسعه ورزش همگانی و کارگری در تحقق این هدف کمک بسزایی خواهد کرد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ، تحقق شعار سال و رونق اقتصاد کشور را نیازمند داشتن کارگران باانگیزه و سالم دانست و خاطرنشان کرد: کارگران قشر زحمتکش جامعه هستند که به دلیل مشکلات معیشتی و اقتصادی از ورزش کردن فاصله گرفتند؛ باید تلاش کنیم ورزش را در محیط‌های کاری فرهنگ‌سازی کنیم و بیش‌ازپیش نشاط را در جامعه هدف خود توسعه دهیم.

وی فعالیت ورزش کارگری در استان را مثبت ارزیابی کرد و اظهار داشت: خوشبختانه هیئت‌های ورزش کارگری در شهرستان‌ها فعالیت خوبی دارند و با اعزام تیم‌های آماده کارگری در رشته‌های مختلف، به برگزاری مطلوب مسابقات قهرمانی کارگران استان کمک می‌کنند که این امر تشکیل تیم خوب و منسجم کارگری برای اعزام به مسابقات کشوری را در پی خواهد داشت.

اشرفی خواستار برگزاری مسابقات کشوری به صورت منطقه ای شد،تا بتوان هزینه های ایاب ذهاب این مسابقات کاهش یابد.

بیژن شفیع خراسانی نائب رئیس فدارسیون آماتوری ورزش کارگری جمهوری اسلامی ایران حمایت از مربیان و ورزشکاران مقام آور در سطح کشور را توسط هیئت ورزش کارگری استانها خواستار شد و افزود: بی‌شک مهمترین دلیل برای کسب مقام در سطح کشور وجود مربی دلسوز و تمرینات مستمر را نیاز دارد؛ تشویق و تقدیر مربیان و ورزشکاران باعث ایجاد انگیزه بیشتر و افتخارآفرینی دوباره خواهد شد.

وی توجه به ورزش فرزندان کارگران و استعدادیابی در بین این جامعه عظیم که سرمایه های کشور محسوب می شوند را از برنامه های حوزه معاونت اعلام کرد و خواستار حمایت های فنی و توسعه ای وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک و تقویت جایگاه ورزش کارگری در راستای توسعه و تعمیم ورزش در بین جامعه ۱۴ میلیونی کارگران شد.

خراسانی در ادامه تقویت هیات های ورزشی و افزایش پتانسیل های موجود در ورزش استان ها را منوط به تلاش و برنامه ریزی مستمر مسئولان ورزش کارگری کشور دانست و افزود: ورزش کارگری با دارا بودن حدودا ۲۵۰ ورزشگاه در سراسر کشور می تواند نقش تعیین کننده ای را در ورزش کشور ایفا کند.

نائب رئیس فدارسیون آماتوری ورزش کارگری جمهوری اسلامی ایران عملکرد هیأت ورزش کارگری خراسان جنوبی را مثبت ارزیابی کرد و گفت: از ظرفیت های قانونی ماده 159 قانون کار جهت حمایت و توسعه بخش ورزشی در استان استفاده‌ شود.

وی افزود: با توجه به شیوع بیماری کرونا هیأت های ورزشی تلاش کنند نسبت به برگزاری مسابقات به صورت مجازی اقدام شود.

معاون اداره کل ورزش و جوانان خراسان جنوبی نیز هیئت ورزش کارگری استان را از برترین هیئت‌های ورزش استان معرفی کرد و گفت: هیئت ورزش کارگری استان با برگزاری مسابقات در تمامی رشته‌های ورزشی در سطح استان انگیزه بالایی در میان تمام ورزشکاران به‌ویژه کارگران و خانواده‌های ایشان ایجاد کرده است.

محسن قطبی توجه به ورزش کارگری را باعث افزایش بهره‌وری کارگران عنوان کرد و افزود: اجرای ورزش در سطح شرکت‌ها و کارخانجات استان یک حرکت مثبت است که علاوه بر ایجاد شور و نشاط در کارگران باعث به چرخش درآمدن چرخهای تولید می‌شود.

لازم به ذکر است  ابوالفضل علیزاده بیرجندی به مدت 4 سال رئیس هیئت ورزش کارگری استان انتخاب شد.


۱۲ اَمرداد ۱۳۹۹ ۰۸:۵۷
روابط عمومی هیات ورزش کارگری استان خراسان جنوبی |
کد خبر : ۲۱۳,۳۲۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید