دستورالعمل اولین دوره مسابقات آزاد پتانک ( شوتینگ ) خانواده کارگران ، قهرمانی کشور (در بستر فضای مجازی )

دستورالعمل اولین دوره مسابقات آزاد پتانک ( شوتینگ ) خانواده کارگران ، قهرمانی کشور (در بستر فضای مجازی )

 

 

 

 

 

 

اولین دوره مسابقات آزاد پتانک ( شوتینگ ) خانواده کارگران ، قهرمانی کشور (در بستر فضای مجازی )

به مناسبت (گرامیداشت کادر درمانی و پزشکی)

عنوان مسابقه:

اولین دوره مسابقات آزاد پتانک ( شوتینگ ) خانواده کارگران ، قهرمانی کشور (در بستر فضای مجازی )

تاریخ:  روز  سه شنبه مورخ 1399/10/16 لغایت جمعه مورخ 1399/10/26 

مهلت ثبت نام:  حداکثر تا روز دوشنبه مورخ 1399/10/15 از طریق سامانه جامع ورزش کارگری

 شرایط عمومی:

1. داشتن دفترچه بیمه تأمین اجتماعی (مشاغل آزاد،رانندگان،کارگران ساختمان،قالیبافان و...) از استان اعزام کننده با داشتن حداقل ۳ ماه سابقه پرداخت بیمه مستمر از تاریخ صدور و تامین اعتبار آن تا پایان مسابقات. (کلیه بیمه های تکمیلی مرتبط با تأمین اجتماعی در صورت ارائه تأییدیه از سوی سازمان تأمین اجتماعی مورد پذیرش خواهد بود).

توضیح مهم : درصورتی که تاریخ صدور دفترچه کمتر از ۳ ماه تا زمان شروع مسابقات باشد همراه داشتن پرینت پرداخت حق بیمه از تامین اجتماعی با مهر و امضا الزامیست.

توضیح مهم :تمامی شرکت کنندگان در رویدادهای ورزشی ملی و بین المللی ازقبیل(داوران،مربیان،ورزشکاران) می بایست عضو جامعه ورزش کارگری بوده و در سامانه عضوگیری به آدرس  Http://worker-sport.mcls.gov.ir   ثبت نام کرده و کارت عضویت را در مسابقات به همراه داشته باشند.در غیر اینصورت افراد مجاز به شرکت در رقابت های ورزشی موصوف نمی باشند.

2. ثبت نام در سامانه ورزش کارگری .

3. از پذیرش ورزشکاران ثبت نام نشده در تاریخ مقرر(در سامانه مذکور)در مسابقات ممانعت بعمل خواهد آمد.

4. مسئولیت حسن برگزاری فنی رویداد با رئیس انجمن مربوطه خواهد بود.


شرایط اختصاصی:

1- نحوه برگزاری: مسابقات به صورت مجازی برگزار می گردد.

2 - زمان مسابقه : سه شنبه مورخ 1399/10/16 لغایت جمعه مورخ1399/10/26

3 مهلت ثبت نام : تا روز دوشنبه مورخ 1399/10/15 می باشد.

4 ارسال فیلم های مرحله مقدماتی از ساعت 8  الی ساعت 13 روز جمعه مورخ 1399/10/26 ، از طریق اپلیکیشن واتس آپ به شماره 09133936745 ارسال گردد ، بدیهی است خارج از زمان ذکر شده هیچ فیلمی وصول نخواهد شد.

5-کلیه شرکت کنندگان در این رقابت می بایستی پس از ثبت نام در سامانه ورزش کارگری کپی دفترچه بیمه خود را به شماره واتس آپ 09133936745 ارسال نمایند.

 

 *شرایط و نحوه مسابقه بشرح ذیل میباشد:

1.      مسابقات در رشته شوتینگ ، ماده تیمی دونفره خانواده (بدون درنظر گرفتن ترکیب جنسیتی) برگزار می شود. ترکیب دو آقا ، دو بانو ، و یک بانو و یک آقا مورد قبول است.

2.      شرایط اجرای مسابقه در دور مقدماتی بشرح ذیل میباشد:

        2-1 : ورزشکاران باید بصورت یک در میان ، سه شوت (جمعا هر تیم شش شوت) مطابق شکل زیر به سمت توپها و جک هدف انجام دهد. (دو پرتاب متوالی از یک نفر از اعضای تیم مجاز نیست)

    3. توپها و جک هدف باید بدقت در فاصله های تعیین شده قرار گیرند. فاصله افقی و عمودی بین توپهای باید یک متر باشد و فاصله جک تا توپِ مقابل و توپ های طرفین باید دو متر باشد. (نحوه  قرارگیری توپها در شکل نشان داده شده است)

        توجه: همه ی فاصله ها از لبه داخلی حلقه تا بَرِ توپ در نظر گرفته شده است، نه تا مرکز توپ.

    4. حداکثر زمان در نظر گرفته شده برای شش پرتاب متوالی هر تیم ، شصت ثانیه می باشد.

  5 . کلیه قوانین و مقررات مربوط به بازیکن پرتابگر در ماده شوتینگ، دراین رقابت اعمال خواهد شد. مانند عدم لمس حلقه پرتاب، بلند نشدن پاها در زمان پرتاب ، عدم استفاده از هیچ همکار یا وسیله کمکی و ...

        نکته مهم: پس از هر پرتاب، بازیکن بلافاصله جای خود را به بازیکن همدسته میدهد. برای این منظور نیاز نیست منتظر برخورد توپ به زمین بماند و می تواند بسرعت از حلقه خارج شود. (در زمان پرتاب، باید هردو پای بازیکن روی زمین باشد )

  5-1 : توپهای پرتاب می تواند در دست بازیکن ویا روی زمین قرار بگیرند.(توپها روی صندلی و یا درون جیب بازیکن نباشند)

 6 . ترتیب پرتابها ، توپها باید به ترتیب اعدادی که روی توپها درج شده است، پرتاب شوند. بنابراین اولین شوت بسمت توپ شماره یک ، وششمین شوت به سمت توپ شماره 6 (جک) خواهد بود.

 7. چنانچه درحین پرتاب، توپ به توپی که هنوز نوبتش نیست برخورد کرد،آن پرتاب امتیازی نخواهدداشت. و توپی که جابجا شده، درهمان موقعیت جدید باقی می ماند و نباید به موقعیت اصلی بازگردد. در ادامه، هر زمان نوبت آن توپ رسید باید در همین موقعیت مورد هدف قرار گیرد.

  8 . درهر مرحله چنانچه توپ شوت و یا توپ هدف جابجا و در مسیر هدفهای بعدی قرارگرفت ،به صلاحدید بازیکن می تواند بسرعت  از مسیر برداشته شود (می تواند در همان موقعیت بماند، اما اگر در صحنه باقی ماند و به شوت دیگری کمک کرد، پذیرفته نخواهد بود).

برای برداشتن توپ مزاحم موصوف می توان از کمک شخص دیگر استفاده کرد. ضمنا هیچ زمان اضافه ای بابت آن تعلق نخواهد گرفت

 نحوه امتیاز دهی

1-برای مسابقات شوتینگ مجازی در هرپرتاب تنها لمس توپ کافیست. لمس توپ یا جک باید به شکلی باشد که تکان خوردن توپ و یا جک براحتی و بدون نیاز به ابزار آلات خاص قابل تشخیص باشد. تشخیص این موضوع بعهده کمیته داوران خواهد بود.

نکته: برای جلوگیری از تضعیع حق بازیکنان توصیه میگردد از جک با رنگ تیره (مشکی یا ...) استفاده شود تا حرکت آن در فیلم مشخص باشد.

2- امتیاز لمس هر یک از توپها مطابق جدول زیر خواهد بود:  (حداکثر امتیاز 400)

6 (جک)

5

3

1

2

4

شماره توپ

60

50

70

100

70

50

امتیاز

جدول شماره نوبت و امتیاز هر پرتاب

3- درصورت تساوی امتیازات، تیم (یا تیم هایی) که در زمان کوتاه تری آزمون را انجام داده باشد برنده خواهد بود. بهمین منظور موضوع زمان نیز مورد توجه قرار خواهد گرفت.

4-محاسبه شروع زمان، درست پس از استقرار پای دوم اولین بازیکن در حلقه است و لحظه برخورد آخرین توپ با جک، ویا عبور توپ از راستای آن، زمان پایان آزمون در نظر گرفته میشود.

*متراژ پرتابها و محل استقرار توپها و جک هدف باید بوسیله یک متر ثابت ازابتدا تا انتها مشخص باشد.

* مسئولیت کنترل و صحت متراژها و چیدمان توپها بعهده رئیس محترم انجمن بولینگ، بیلیارد و بولس کارگران استان است.


   نحوه تصویر برداری:

  1- حداکثر مدت کل فیلم ارسالی حداکثر 65 ثانیه و حجم آن کمتر از 15 مگابایت باشد.

 2- تصویربرداری به شکل افقی (           ) باشد.

 3- دوربین باید به شکل ثابت و درفاصله تقریبی 11 متری از لبه حلقه داخلی و فاصله 1 متری خط مستقیم امتداد توپها نصب شود بطوریکه در سراسر مدت تصویربرداری بازیکن بصورت تمام قد و همه ی توپها و جک در تصویر دیده شوند.

    * تصویر زیر محل قرارگیری حلقه پرتاب و توپهای هدف، جک و همچنین موقعیت دوربین تصویربرداری را نشان میدهد.

  پیشنهاد میشود قبل از انجام آزمون این موضوع بدقت کنترل و تست شود.

 4- همچنین به جهت اخذ تصویر مناسب دوربین، آنرا در ارتفاع حداقل یک و حداکثر دو متری قرار دهید.

 5- چنانچه از دوربین تلفن همراه استفاده می کنید ، حتما از دوربین پشت دستگاه استفاده شود.

 6- بازیکنان باید پشت دایره پرتاب قرار گرفته و آماده باشند ، فیلمبرداری باید قبل از ورود بازیکن به داخل حلقه پرتاب آغاز شود و از آن پس بدون وقفه و قطع تصویر تا انتها ادامه پیدا می کند.

 7- بدیهی است قطع و یا وقفه در فیلمبرداری به منزله حذف کلی از مسابقات است.

       ** نکته مهم: به فیلمهایی که خارج از ضوابط مذکور ارسال شود ترتیب اثر داده نخواهد شد و تیم متضرر حق هیچگونه اعتراضی نخواهد داشت.

 نحوه قرارگیری توپها و دوربین


 

 

 

* توصیه مهم: به شرکت کنندگان در این رویداد توصیه میشود قبل از اعلام نتایج ، فیلمهای خود را منتشر نکنند. در غیر اینصورت مسئولیت ضرر احتمالی به عهده خود ایشان می باشد.

    8 . مسئولیت صحت انجام آزمون ، بعهده رئیس انجمن بولینگ، بیلیارد و بولس کارگران استان است.

    9. پس از ارسال فیلم ها درطول مدت تعیین شده ،فیلمها توسط انجمن بولینگ ، بیلیارد و بولس کارگران کشور بررسی و 8 تیم برتر به ترتیب معرفی میشوند.(از اول تا هشتم)

     مرحله حذفی مسابقات: (آنلاین)

 1- پس از مشخص شدن 8 تیم برتر مرحله مقدماتی ،تیمها بدون قرعه کشی در جدول تک حذفی قرار خواهند گرفت و تا پایان مسابقات بشکل تک حذفی ادامه پیدا خواهد کرد. جایگاه هر تیم در جدول حذفی براساس رتبه های بدست آمده در مرحله مقدماتی تعیین میشود(اول با هشتم ، دوم با هفتم، و... )

2- چیدمان توپ ها در مراحل حذفی پس از مشخص شدن 8 نفر برتر اعلام میشود.

3- همه ی مسابقات مرحله حذفی در تاریخ 99/11/03 برگزار خواهد شد و قهرمانان این دوره از مسابقات معرفی خواهند شد.

4- مسابقات مرحله حذفی با اعلام قبلی بصورت زنده و آنلاین از طریق صفحات رسمی انجمن بولینگ، بیلیارد و بولس کارگران کشور پخش خواهد شد.


نحوه ثبت نام در سامانه مسابقات:

شرکت کنندگان الزاما می بایست از طریق سامانه فدراسیون ورزش کارگری به آدرس Http://worker-sport.mcls.gov.ir   ثبت نام نمایند.

*نکته : در خصوص نحوه عضویت در این رقابت ها ، ورزشکاران در سامانه جامع ورزش کارگری در قسمت «ثبت عضویت» نوع ثبت نام خود را انتخاب کرده و تمامی مراحل ثبت عضویت را انجام داده و پس از ثبت و دریافت کد عضویت ، جهت ثبت نام در این رویداد در صفحه اصلی سامانه گزینه «ثبت نام در رقابت های ورزشی مجازی و رویداد های خاص» را انتخاب و با داشتن کد رهگیری در این رویداد ثبت نام نمایند( در صورت نداشتن کد رهگیری از «راهنمای ثبت نام در رقابت های ورزشی مجازی و رویدادهای خاص» در سامانه مراحل اخذ کد رهگیری را طی نمائید).

.

    رسیدگی به اعتراض:

1-به منظور جلوگیری از بروز هرگونه اخلال و بی نظمی در فرآیند برگزاری مسابقات، در صورت وجود اعتراض ضروریست

موارد به شرح ذیل اقدام گردد.

الف_ به صورت مکتوب و خطاب به فدراسیون حداکثر 2ساعت پس از اعلام نتایج به رئیس انجمن بولینگ، بیلیارد و بولس تحویل و رسید دریافت نمایند.

ب_ به ازاء هر مورد اعتراض مبلغ یک میلیون ریال به حساب فدراسیون واریز گردد.

ج - بدیهی است اعتراض خارج از این چارچوب به هیچ وجه مسموع نمی باشد. همچنین واضح است در صورتی که اعتراض تیم، وارد تشخیص داده شود، مبلغ فوق مسترد خواهد شد.

        *تذکر مهم: اعلام اعتراض و چالش آفرینی در فضاهای عمومی و مجازی، موجب معرفی خاطیان به کمیته انضباطی و برخورد قانونی میشود.

جوایز مسابقه:

از سوی فدراسیون ورزش کارگری به نفرات برتر حکم و مدال قهرمانی اهداء خواهد شد.

  

- جهت کسب اطلاعات ، آگاهی از الزامات نرم افزاری و سایر موارد فنی این رویداد می توانید با آقای خشنودی به شماره 09127339834 رئیس انجمن بولینگ، بیلیارد و بولس کارگران کشور تماس حاصل نمایید.

 

۱۰ دی ۱۳۹۹ ۱۲:۲۰
کد خبر : ۲۳۱,۴۷۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید