رئیس فدراسیون ورزش کارگری در پیامی هفته کارگر را تبریک گفت

رئیس فدراسیون ورزش کارگری در پیامی هفته کارگر را تبریک گفت

یکی از موضوعاتی که همواره مورد تأکید دین مبین اسلام قرار گرفته است، بحث کار و کوشش و پرهیز از اتلاف وقت و مبنا قرار دادن کار برای شکوفایی استعدادهای انسان و تربیت اوست که این امر در منابع مختلف دینی از جمله قرآن کریم ذکر گردیده است.

دین اسلام برای جایگاه کار و کارگر ارزش و منزلت بسیار والایی قائل شده است، به گونه ای که کار کردن را از بزرگترین عبادت ها و وسیله ای برای تقرب به پروردگار شمرده است. در اسلام کارگر، شهید زنده و کارگری شغل انبیاست و از راه کسب وکار می توان به بهشت برین رسید.

 

در توصیف و تبیین مقام شامخ کارگر همین بس که پیامبر گرانقدر اسلام(ص) بر دستان کارگر بوسه می زنند و می فرمایند: «هرکس از دسترنج خویش مخارج زندگی خود را تأمین کند، روز قیامت در صف پیامبران قرار خواهد گرفت و از عنایاتی که پیامبران بهره مندند، بی نصیب نخواهد ماند». کارگران بعنوان یکی از موثرترین عوامل پیشرفت و توسعه اقتصادی جوامع و طلایه داران رونق تولید نقش بسزایی را در رسیدن کشور به اهداف مورد نظر ایفا نموده و در چرخه اقتصاد کشور بعنوان موتور متحرک این بخش قلمداد می گردند. سربازان عرصه تولید با تمام مشکلات و چالش های ناشی از تحریم های ظالمانه و شیوع ویروس منحوس کرونا همچنان با انگیزه و اعتماد به نفس بالا در حال خدمت رسانی به ملت شریف و عزیز ایران اسلامی بوده و ذره ای در این راه ناامید نشده و از پا ننشسته اند. هفته کارگر بهانه ای است برای تجلیل از این قشر زحمتکش جامعه که در تمامی عرصه ها خوش درخشیده و مایه مباهات بوده اند. در عرصه ورزش ،کارگران ورزشکار در آخرین افتخار آفرینی برای کشور توانستند در مسابقات جهانی اسپانیا با کسب مقام سوم برگ زرین دیگری را بر دفتر افتخارات خویش ثبت نمایند و این پیام را به جامعه صادر کنند که اگر مسئولین به کارگران توجه و اعتماد کنند شاهد موفقیت این قشر زحمتکش در تمامی عرصه های تعیین کننده کشور خواهیم بود. اینجانب بر خود لازم میدانم این هفته را به کلیه کارگران عزیز کشورم تبر یک عرض نمایم و از درگاه خداوند باریتعالی برای این عزیزان و خانواده های محترم ایشان سلامتی و موفقیت در تمامی مراحل زندگی را مسئلت نمایم.

۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۹:۲۱
کد خبر : ۲۳۸,۱۶۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید