کارفرمایان حامی ورزش کارگری از معافیت مالیاتی برخوردار می شوند

رئیس هیات ورزش کارگری استان اردبیل: بر اساس تبصره ۲ ماده ۳۸ قانون مالیات بر ارزش افزوده، کارفرمایان حامی ورزش کارگران از ۱۰ درصد معافیت مالیاتی برخوردار می شوند.
معافیت ورزش کارگری
به گزارش روابط عمومی هیات ورزش کارگری استان اردبیل؛ علی مهری با تشریح مشوق‌های قانونی از کارفرمایان حامی ورزش کارگری افزود: توسعه ورزش در واحدهای کارگری امری ناگزیر و عاملی کاربردی و موثر در زمینه تامین سلامت کارگران و افزایش بهره‌وری نیروهای انسانی است و بهره مندی واحدهای تولیدی واجد شرایط از مزایای تبصره ۲ ماده ۳۸ قانون مالیات بر ارزش افزوده می تواند گام موثری در توسعه ورزش در این واحدها باشد.

وی با بیان اینکه یکی از سیاست‌های اصلی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی توسعه فعالیت ها در حوزه ورزش کارگری است، اظهار داشت: بهره گیری از  ظرفیت تبصره ۲ ماده ۳۸ قانون مالیات بر ارزش افزوده از سوی کارفرمایان واحدهای تولیدی علاوه بر معافیت مالیاتی در نشاط و سلامتی کارکنان و افزایش بهره وری در واحدهای تولیدی تاثیر گذار خواهد بود.

رئیس هیات ورزش کارگری استان اردبیل تاکید کرد: توسعه ورزش سلامت ‌محور در جامعه کارگری، نیروی کار سالم با بهره وری بالاتر و درنهایت رونق تولید را به همراه دارد.

گفتنی است براساس تبصره ۲ ماده ۳۸ قانون مالیات بر ارزش افزوده، در صورتی که واحدهای تولیدی به منظور ارتقای مهارت و سلامت کارکنان خود، مراکز آموزشی و ورزشی ایجاد کرده یا در این خصوص هزینه نمایند، با تایید اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی می‌توانند ۱۰ درصد عوارض موضوع بند «الف» ماده ۳۸ را تا سقف هزینه صورت گرفته درخواست استرداد کنند. 

۱۸ خرداد ۱۴۰۰ ۰۹:۰۶
روابط عمومی هیات ورزش کارگری استان اردبیل |
کد خبر : ۲۴۰,۴۹۲
کلیدواژه ها: معافیت مالیاتی کارفرمایان ورزش کارگری,رئیس هیات ورزش کارگری اردبیل,علی مهری

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید