رئیس هیات ورزش کارگری استان کرمانشاه در مصاحبه با خبرگزاری ایسنا:

کارگران ورزشکار کمتر دچار حوادث کار می‌شوند

محمد شهبازیان رئیس هیات ورزش کارگری کرمانشاه در مصاحبه با خبرنگار ایسنا، گفت: ورزش کردن باعث بهبود آمادگی ذهنی کارگران برای مقابله با حوادث احتمالی حین انجام کار می شود.
کارگران ورزشکار کمتر دچار حوادث کار می‌شوند

به گزارش روابط عمومی هیات ورزش کارگری استان کرمانشاه محمد شهبازیان در همایش بزرگ دوچرخه سواری که به منظور تجلیل از تلاشگران صنعت برق نیروگاه زاگرس کوثر کرمانشاه برگزار شد، در مصاحبه خبرنگار ایسنا با اشاره به اهمیت مقوله ورزش، اظهارکرد: بر اساس نتایج تحقیقات و مقالات، به اثبات رسیده که ترویج تحرک و ورزش در میان کارگران واحدهای صنعتی و تولید می تواند افزایش راندمان تولید آنها را به همراه داشته باشد.

وی تصریح کرد: تحرک در واحدهای کارگری و صنعتی همچنین باعث آمادگی ذهنی کارگران برای مقابله با حوادث احتمالی در حین انجام کار می شود.

رئیس هیات ورزش کارگری کرمانشاه با بیان اینکه کاهش فعالیت های جسمانی و تحرک بین مردم یکی از نتایج صنعتی شدن جوامع است، گفت: این مسئله پیامدهای جسمی و روحی زیادی را برای مردم و بویژه کارگرانی که وقت زیادی را در واحدهای تولیدی می گذرانند، به همراه داشته است.

وی یادآورشد: در ایران حدود 10 میلیون کارگر داریم که در واحدهای تولیدی و صنعتی مشغول به فعالیت هستند و باید زمینه هایی را فراهم کنیم تا بتوانند ورزش کنند.

محمد شهبازیان در ادامه با بیان اینکه متولی ورزش کارگری در کشور وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است، اعلام کرد: سابقه ورزش کارگری در ایران به پس از پیروزی انقلاب اسلامی می رسد و پیشینه ای ای حدودا 50 ساله دارد که در ابتدا با چهار رشته شروع شد و با نیازسنجی که از جامعه هدف انجام گرفت، اکنون حدود 25 رشته ورزشی کارگری در کشور داریم.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر تلاش داریم تا با  کمک واحدهای تولیدی استان بتوانیم برای افزایش نشاط اجتماعی در  بین کارگران قدم برداریم که ثمره آن رونق بخشیدن به چرخه اقتصادی کشور است.  

رئیس هیات ورزش کارگری کرمانشاه در ادامه بااشاره به حرکت ارزشمند نیروگاه برق زاگرس کرمانشاه در حمایت از دوچرخه سواری استان، گفت: امیدواریم این حرکت فتح بابی باشد تا سایر واحدهای کارگری استان نیز برای کمک به توسعه ورزش درجامعه ورود کنند.  

 

 

۱۲ تیر ۱۴۰۰ ۰۸:۰۷
روابط عمومی هیات ورزش کارگری استان کرمانشاه |
کد خبر : ۲۴۱,۷۴۱
کلیدواژه ها: محمد شهبازیان,ورزشکاران کارگر,همایش دوچرخه سواری

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید