تفاهم نامه همکاری هیات ورزش کارگری استان کرمانشاه با هیات بازی های بومی محلی منعقد شد

در راستای همکاری، تامین و تبادل امکانات و ظرفیت ها در تمام زمینه های مرتبط با وظایف هیات ورزش کارگری جلسه انعقاد تفاهم نامه همکاری با هیات بازی های بومی محلی استان در محل دفتر هیات ورزش کارگران استان کرمانشاه برگزار شد.
تفاهم نامه همکاری هیات ورزش کارگری استان کرمانشاه با هیات بازی های بومی محلی منعقد شد

به گزارش روابط عمومی هیات ورزش کارگری استان کرمانشاه محمد شهبازیان در نشست انعقاد تفاهم نامه همکاری، پیرامون ورزش کارگری و اهداف و ماموریت های هیات و نقشی که ورزش و فعالیت بدنی در ایجاد روحیه با نشاط و افزایش بهره وری در واحدهای تولیدی و صنعتی دارد مطالبی را عنوان نمود.

 رئیس هیات ورزش کارگری استان کرمانشاه در ادامه اظهار نمود: بازی‌های بومی محلی استان کرمانشاه نقش در فرهنگ و آداب و رسوم خاص کردها دارد و در حال حاضر 200 بازی محلی در استان کرمانشاه وجود دارد.

زهرا کشمند رئیس هیات ورزش روستایی و بازی های بومی محلی استان کرمانشاه در ادامه این نشست در خصوص ورزش های سنتی و بازی های بومی محلی و رسالت ها و وظائف این هیات در توسعه و گسترش فرهنگ و خرده فرهنگ اصیل کرمانشاهی مطالبی را ارائه نمود.

توسعه و ترویج ورزش های سنتی و بازی های بومی محلی به عنوان یک خرده فرهنگ به منظور احیاء و زنده نگهداشتن فرهنگ اصیل ایرانی کرمانشاهی؛ توسعه کمی و کیفی ورزش های سنتی در بین جامعه هدف (ورزشکاران واحدهای تولیدی و صنعتی و خانواده های آنان و بازنشستگان و مستمری بگیران) و آشنایی جامعه هدف با فرهنگ اصیل کرمانشاهی از طریق ورزش های سنتی و بازی های بومی محلی؛ ایجاد شور و نشاط و پرکردن اوقات فراغت جامعه مخاطب؛ توجه به تنوع بازی ها و ورزش های سنتی هر منطقه از استان کرمانشاه؛ ارتقاء سطح جسمانی و روانی جامعه هدف با شرکت در برنامه های ورزش همگانی و قهرمانی مشترک فی مابین هیات ها از طریق برگزاری مسابقات، جشنواره ها و نمایشگاه ها و..... از اهداف و محورهای برگزاری این جلسه بود که در قالب تفاهم نامه ای منعقدشد و هر کدام از طرفین تفاهم نامه ملزم به همکاری و گسترش و توسعه فعالیت ها به منظور تحقق اهداف و مسئولیت های مشترک در استان شدند.

۲۶ تیر ۱۴۰۰ ۰۷:۵۶
روابط عمومی هیات ورزش کارگری استان کرمانشاه |
کد خبر : ۲۴۲,۴۷۰
کلیدواژه ها: محمد شهبازیان,زهرا کشتمند,بازی های بومی محلی

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید