انجمن کوهنوردی هیات ورزش کارگری استان کرمانشاه برگزار کرد

دره نوردی کارگران کرمانشاه از دره ویژدَروَن استان ایلام به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس

کارگران کرمانشاهی به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس با همکاری انجمن کوهنوردی هیات ورزش کارگری از دره ویژدَروَن در استان ایلام بازدید کردند
دره نوردی کارگران کرمانشاه از دره ویژدَروَن استان ایلام به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس

به گزارش روابط عمومی هیات ورزش کارگری استان کرمانشاه، با همکاری انجمن کوهنوردی هیات کارگری به سرپرستی سلطان آبادی از کارکنان زحمت کش شرکت صنایع سیمان غرب و از ورزشکاران و فعالان عرصه ورزش کارگری در رشته کوهنوردی و صخره نوردی کارگری، تیم کوهنوردی کارگری با تعداد 25 نفر از کارگران کوهنورد به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس همایش یک روزه دره پیمایی در استان ایلام پیمایش نمود.

دره ویژدرون، دره‌ای اعجاب‌انگیز و افسانه‌ای با دیواره‌ها و صخره‌های بلند است و یکی از جاهای دیدنی ایلام است که در فاصله‌ ۲۰ کیلومتری شهرستان ایلام و در کنار سد زیبای چم گردلان در نزدیکی روستای مهر شهرستان ملکشاهی قرار گرفته است.

ویژدرون نامی است کردی که بر این دره زیبا گذاشته‌اند و در زبان کردی «ویژ »یعنی عمیق و «درون» به معنی دره است. بنابراین ویژدرون به معنی دره‌ای عمیق با ارتفاع زیاد است. البته شاید دلیل دیگر نام‌گذاری این دره، وزش بادهای زیاد این منطقه باشد و ویژ معنای باد را نیز می‌دهد که در این صورت ویژدرون، دره‌ای بادخیز است. دره ویژدرون به‌عنوان منطقه ویژدربند نیز شناخته می‌شود.

 

 

 

 

 

۱۰ مهر ۱۴۰۰ ۱۲:۲۴
روابط عمومی هیات ورزش کارگری استان کرمانشاه |
کد خبر : ۲۴۵,۷۲۲
کلیدواژه ها: هیات ورزش کارگری استان کرمانشاه,.دره نوردی,هفته دفاع مقدس,دره ویژدرون

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید