هیات ورزش کارگری استان یزد؛

کارگران ابرکوهی صاحب هیات ورزشی شدند/لزوم تکمیل زیرساخت‌های ورزشی کارگران

هیات ورزشی کارگران شهرستان ابرکوه به منظور استعداد یابی، بالا بردن سطح مهارت‌های ورزشی و همچنین ایجاد انگیزه در جامعه هدف تشکیل شد.
هیات ورزش کارگری استان یزد, هیات ورزش کارگری شهرستان ابرکوه
به گزارش روابط عمومی هیات ورزش کارگری استان یزد؛ حامد اکرمی مسئول روابط عمومی هیات ورزشی کارگری شهرستان ابرکوه در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا ضمن اعلام خبر فوق، اظهار کرد: در اولین نشست هیات ورزشی کارگران شهرستان، کمیته‌های مختلف از جمله کشتی، بدنسازی، والیبال، ژیمناستیک، زورخانه‌ای، فوتسال، تکواندو و آمادگی جسمانی تشکیل و آغاز به کار کردند.
وی تصریح کرد: تشکیل هیات به منظور جذب جامعه هدف به امر ورزش و فراهم کردن زمینه‌ی مساعد در جهت فعالیت‌های ورزشی کارگران، ایجاد روحیه امید و نشاط در بین کارگران صورت گرفته و وظیفه گسترش رشته‌های ورزشی تحت پوشش را بر عهده دارد؛ ناصر زارع ابرکوهی که رئیس تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان هم نیز می باشد بعنوان رئیس هیات ورزش کارگری ابرکوه نیز منصوب شد.
اکرمی همچنین برگزاری کلاس های آموزشی، توجیهی و تکمیلی جهت کارگران و خانواده های آنان، برگزاری مسابقات استانی در رده های مختلف سنی، انتخاب، معرفی و پیش بینی لازم جهت آماده کردن و اعزام تیم های ورزشی نیز از دیگر وظایف هیات کارگری شهرستان است.
وی خاطرنشان کرد: گسترش ورزش و فعالیت های بدنی در واحدهای صنعتی و تولیدی، ارزش های فرهنگی در محیط های کارگری را ارتقاء داده، آمادگی های ذهنی و جسمی لازم را در تحرک و چالاکی نیروی کار جهت جلوگیری از بروز هر گونه حوادث احتمالی حین انجام کار و افزایش توانایی و قابلیت های نیروی کار را جهت انجام امور محوله در پی خواهد داشت.
مسئول روابط عمومی هیات کارگری شهرستان ابراز کرد: کم‌تحرکی و کاهش فعالیت‌های روزانه یکی از نتایج صنعتی شدن جوامع است و مشکلاتی از جمله گسترش انواع ناهنجاری‌ها، بحران‌های جسمی و روانی و نیز ناسازگاری‌های اجتماعی را با خود به همراه داشته است لذا ورزش می‌تواند با ایفای نقش مهم خود در توسعه فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و اقتصادی کشور موثر باشد.
وی ادامه داد: نقش ورزش به عنوان یکی از راهکارهای خودباوری و مسئولیت‌پذیری کارگران و نیز مشارکت عمومی آنان در حوزه فعالیت‌های اجتماعی امری لازم و انکارناپذیر است.
اکرمی فراهم کردن زیرساخت‌های مختلف برای ورزش کارگران را ضرروی دانست و یادآور شد: به همین منظور نیز یک سالن ورزشی در ابرکوه بر طبق استانداردهای جهانی به همت اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایجاد شده است که جهت تکمیل و بهره برداری نیازمند تخصیص اعتبار است لذا از مسئولین درخواست می شود به این مهم توجه جدی داشته باشند تا بتوانیم از این موقعیت برای توسعه ورزش و سلامت جامعه بهره بگیریم.
۸ آبان ۱۴۰۰ ۱۴:۲۵
کد خبر : ۲۴۷,۷۸۰
کلیدواژه ها: هیات ورزش کارگری استان یزد, هیات ورزش کارگری شهرستان ابرکوه

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید