در نشست مشترک روسای انجمن ها و هیات های ورزشی کارگران مطرح شد؛

کلهر: تقویت ورزش همگانی و قهرمانی در حوزه کارگران، اثراث مثبتی در ورزش به دنبال خواهد داشت

کلهر: تقویت ورزش همگانی و قهرمانی در حوزه کارگران، اثراث مثبتی در ورزش به دنبال خواهد داشت

نشست مشترک روسای انجمن ها و هیات های ورزشی کارگران کشور روز شنبه ۴ مرداد با حضور معاون امور فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان در سالن فارسی آکادمی ملی المپیک برگزار شد.

به گزارش فدراسیون ورزش کارگری، نشست مشترک روسای انجمن ها و هیات های ورزشی کارگران کشور امروز شنبه ۴ دی با حضور سینا کلهر معاون امور فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان، کیکاووس سعیدی دبیرکل کمیته ملی المپیک، چکشیان معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، جواد رمضی رئیس فدراسیون ورزش کارگری، حیدری مدیر کل امور ورزشی و روسای هیات ها و انجمن های ورزشی کارگران کشور در سالن فارسی آکادمی ملی المپیک برگزار شد.

در این نشست سینا کلهر معاون امور فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان، ضمن تاکید بر ضرورت و اهمیت فعالیتهای ورزشی کارگران، زحمات جامعه کارگری در پیشبرد و دستیابی توسعه اقتصادی کشور را قابل تقدیر دانست و اظهار کرد: پوشش اخبار مربوط به ورزش کارگری در فضای مجازی بسیار مطلوب و به روز بوده و بیانگر فعالیتهای مثبت فدراسیون ورزش کارگری در راستای رسیدن به اهداف پیش بینی شده است.

 وی گفت: جامعه ورزش کارگری و دانش آموزی بخش بزرگی از جامعه ورزش کشور را تشکیل می دهند. بنابراین تقویت فعالیتهای ورزشی همگانی و همچنین قهرمانی در حوزه ورزش کارگری و دانش آموزی می تواند اثرات مثبتی را در جامعه ورزش کشور بجای بگذارد. 

کلهر در پایان به جامعه بزرگ ۱۴ میلیونی ورزش کارگری اشاره کرد و تصریح کرد:  این موضوع بر اهمیت و توجه به این قشر زحمتکش در راستای ارتقاء سطح سلامت، افزایش نشاط و ایجاد حس رقابت در میادین ورزشی را بیشتر می کند.

در ابتدای جلسه جواد رمضی رئیس فدراسیون ورزش کارگری ضمن خوش آمدگویی به مدعوین گزارشی از اقدامات صورت گرفته در بخش های مختلف فدراسیون ارائه کرد.

در ادامه جلسه نیز کیکاوووس سعیدی دبیرکل کمیته ملی المپیک نیز ضمن تقدیر و تشکر از اقدامات اثرگذار رئیس و کادر اجرایی فدراسیون ورزش کارگری بر ادامه حمایت کمیته ملی المپیک از ورزش کارگری در راستای توسعه و تعمیم ورزش در میان جامعه کار و تلاش کشور تاکید کرد.

« محمد چکشیان»، معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز در این نشست اظهار داشت: بر اساس عقیده صاحب نظران، بین سلامت روحی و جسمی کارگران و بهره وری و رشد تولید، رابطه مستقیم وجود دارد.

معاون امور فرهنگی، اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: ورزش عامل رشد، سلامت و ارتقاء سرمایه انسانی جامعه کارگری است و وزارت مردم، نگاه ویژه ای به ورزش و سلامت جامعه کار و تولید خواهد داشت.

چکشیان با اشاره به گذشت یک دهه از تاسیس فدراسیون ورزش کارگری افزود : مهم ترین نیاز ورزش کارگری کشور، تحول است.

معاون فرهنگی‌، اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تاکید بر لزوم بازخوانی ماموریت و اهداف کلان ورزش کارگری گفت: فلسفه تشکیل فدراسیون ورزش کارگری، نیازمند بازنگری است.

وی خاطر نشان کرد: نگاه حاکم بر ورزش کارگری، باید تغییر کند و به سمت گسترش ورزش همگانی حرکت کنیم.

در ادامه این نشست از امید جواندل رئیس هیات ورزش کارگری استان فارس بعنوان هیات برتر در سال 99  و محمدعلی غربی رئیس انجمن دو و میدانی کارگران کشور بعنوان برترین انجمن در سال 99 و از تعدادی از روسای اسبق هیات ها و انجمن های ورزشی کارگران کشور تقدیر بعمل آمد.

در نوبت عصر نیز روسای هیات ها و انجمن ها در محیطی صمیمی و با رویکرد ارتقاء سطح کیفی و کمی فعالیتهای آتی به ارائه انتقادات، پیشنهادات و نقطه نظرات خود پرداختند.

در پایان جلسه از تمامی روسای هیات ها و انجمن های ورزشی به پاس قدردانی از تلاشهای صورت گرفته در توسعه و تعمیم ورزش کارگری تقدیر بعمل آمد.

 

گزارش تصویری نشست موصوف را از اینجا مشاهده نمایید:

 

۵ دی ۱۴۰۰ ۱۳:۱۶
کد خبر : ۲۵۱,۸۴۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید