مسابقات پارکور قهرمانی کارگری استان کرمانشاه برگزار شد

مسابقات پارکور قهرمانی کارگری استان کرمانشاه در بخش بانوان و آقایان با شکوه خاصی با حضور ۱۳۸ پارکور کار به مناسبت چهل و سومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در محل سالن شهید سردار حاجی علیانی شهرک بسیج کرمانشاه برگزار شد.
مسابقات پارکور قهرمانی کارگری استان کرمانشاه برگزار شد

به گزارش روابط عمومی هیات ورزش کارگری استان کرمانشاه به نقل از رسانه برتر ورزشی، جام ورزش کرمانشاه، ماشالله جلیلیان مسئول برگزاری این دوره از رقابت ها در خصوص ورزش پارکور گفت : پارکور (به فرانسوی Parkour) ) به معنای عبور از موانع در سریع‌ترین زمان ممکن با استفاده از روان‌ترین، کارآمدترین، کاربردی‌ترین، آسان‌ترین و ساده‌ترین شیوهٔ حرکتی با کمترین انرژی مصرفی بدن از یک مبدأ به مقصد.

وی افزود : در پارکور اصلاً نباید مسیر (مبدأ و مقصد) مشخص باشد، یعنی که موانع و مسیر از قبل تعریف شده نیستند. این فرد است که تصمیم می‌گیرد با استفاده از توانایی‌های خود از کدام مسیر برود و از کدام شیوهٔ حرکتی برای عبور از موانع استفاده کند.

مسئول برگزاری مسابقات پارکور قهرمانی کارگری استان کرمانشاه که خود یکی از مربیان ارزنده در این رشته می باشد، عنوان کرد: در پارکور فرد به هیچ‌ وجه دنبال موانع نمی‌گردد، این مسیر است که موانع را در مقابل راه فرد می‌گذارد. به کسانی که از اصول پارکور در زندگی خود بهره می‌برند «تراسور» (به فرانسوی: traceur) گفته می‌شود

در این دوره از مسابقات که 138 نفر در بخش آقایان و بانوان از سه شهرستان استان برگزار شد، ابوذر انوری فرمانده ناحیه سپاه شهرستان کرمانشاه، مجید حسینی فرمانده حوزه ۲ بسیج شهرستان کرمانشاه و آمنه طهماسبی مسئول برگزاری مسابقات پارکور بانوان در محل برگزاری حضور داشتند.

فیلم گزارش ورزشی

۱۸ بهمن ۱۴۰۰ ۱۱:۰۲
روابط عمومی هیات ورزش کارگری استان کرمانشاه |
کد خبر : ۲۵۶,۶۲۰
کلیدواژه ها: دهه فجر1400,سابقه پارکور قهرمانی کارگری کرمانشاه

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید