مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد در مرحله پایانی المپیاد ورزش کارگران:

رقابت 1500 ورزشکار کارگر در اولین المپیاد ورزش کارگری استان یزد

اولین دوره مسابقات المپیاد ورزش کارگری استان یزد با حضور یک هزار و 500 کارگر از 21 شرکت و کارگاه در 7 رشته ورزشی برگزار و با معرفی نفرات برتر به کار خود پایان داد.
رقابت 1500 ورزشکار کارگر در اولین المپیاد ورزش کارگری استان یزد

به گزارش روابط عمومی هیات ورزش کارگری استان یزد؛ محمدرضا فلاحتی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد ضمن اعلام این خبر گفت: المپیاد ورزش کارگری یزد که برای اولین بار در استان انجام شد، با برگزاری مرحله فینال میان نفرات برتر پایان یافت.
محمدرضا فلاحتی افزود: در این المپیاد قریب به یک هزار و 500 کارگر از 21 شرکت و کارگاه حضور یافته و در 7 رشته ورزشی باهم به رقابت پرداختند. نفرات اول هر رشته به دور پایانی صعود و در مرحله فینال باهم مسابقه دادند. هدف زنی باتوپ، پرتاب توپ مدیسن بال، طناب زنی، روپایی زدن، دو سرعت و قوی ترین مرد کارگر رشته های انفرادی و طناب کشی نیز بعنوان تنها رشته تیمی این المپیاد بودند.
وی هدف اصلی از برگزاری این مسابقات را ایجاد شور و نشاط میان جامعه شریف کارگری عنوان کرد و ادامه داد: کارگران قشر زحمتکش و موثر در اقتصاد کشور هستند و باید با ایجاد محیط های شاد و مفرح به ویژه در محل کارشان، برای افزایش سلامت جسم و روح و همچنین افزایش بهره وری آنها گام برداریم. تحقق شعار ورزش، نشاط و بهره وری در گرو توجه بیشتر به کارگران است.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان از روند اجرای المپیاد ضمن ابراز رضایت، خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه برای اولین بار المپیاد ورزش کارگری در استان یزد با حمایت شرکت فولاد آلیاژی یزد برگزار شد می توان گفت به هدف خود دست یافتیم؛ در صورت مساعد بود شرایط در سال های آینده نیز این المپیاد برگزار می شود.
فلاحتی از شناسایی استعداد های خوب ورزشی میان جامعه کارگری در قالب المپیاد خبر داد و اظهار کرد: برگزاری این المپیاد نشان داد در میان کارگران استعدادهای بسیار خوبی وجود دارد که با شناسایی آنها و اعزام به مسابقات قهرمانی کارگران کشور می توان قهرمانی های زیادی بدست آورد.
در پایان نفرات به شرح ذیل موفق به کسب رتبه های اول تا شوم شدند:
رشته هدف زنی با توپ:
نفر اول: علی حسن نژاد
نفر دوم: علی مهدی زاده
نفرسوم: مرتضی علیزاده
رشته پرتاب توپ مدیسن بال:
نفر اول: حسین شهسواری
نفر دوم: عباس کلانتر
نفر سوم: ابوالفضل امینی
رشته قوی ترین مرد کارگر:
نفر اول: ابوالفضل امینی
نفر دوم: احمد بصیرت
نفر سوم: داود فتوحی
رشته دو سرعت:
نفر اول: کوروش دریکوندی
نفر دوم: حسن عربی
نفر سوم: ابوالفضل امینی
رشته روپایی زدن با توپ:
نفر اول: ابراهیم احمدی
نفر دوم: جواد باجی
نفر سوم: پویا زرندی
رشته طناب زنی:
نفر اول: ابوالفضل امینی
نفر دوم: ابوالفضل جعفری
نفر سوم: مهدی میرزایی
رشته طناب کشی:
مقام اول: تیم کارخانجات تعمیر لوکوموتیو بافق با حضور(( ابراهیم جعفری-مهدی فتوحی-ابوالفضل جعفری-امید حسینی-عباس قاطع زاده))
مقام دوم: تیم شرکت کاشی یاقوت میبد با حضور((علی کارگر-امید نوریان-علیرضا اسلامی-مسعود اسلامی-عباس بلاء-افشار))
مقام سوم: تیم شرکت شیشه اردکان با حضور((جعفر صحتی-ایوب مزرعه-علی کوهی-شاکر بندریان-مهدی شفیعی))