پیشنهاد برگزاری مسابقات ورزش کارگران و شرکت های کشورهای عضو سازمان همکاری اقتصادی شانگهای از سوی ایران مطرح و با استقبال طرف روسی و سایر اعضاء همراه شد

سفر دو روزه جواد رمضی و دکتر امیرحسینی به روسیه دستاوردهای خوبی از جمله پذیرش پیشنهاد ایران در موضوع راه اندازی انجمن ورزش کارکنان شرکت های کشورهای عضو سازمان اقتصادی شانگهای را بهمراه داشت.
پیشنهاد برگزاری مسابقات ورزش کارگران و شرکت های کشورهای عضو سازمان همکاری اقتصادی شانگهای از سوی ایران مطرح و با استقبال طرف روسی و سایر اعضاء همراه شد
به گزارش روابط عمومی فدراسیون ورزش کارگری اجلاس ورزش شرکت ها به منظور تبادل نظر و تبادل تجربیات در حوزه توسعه ورزش کارگری و شرکت ها با حضور نمایندگان 7 کشور به میزبانی روسیه برگزار شد.
جواد رمضی رئیس فدراسیون ورزش کارگری بهمراه  دکتر سید امیر حسینی رئیس انجمن ورزش شرکت ها در سفر خود به کشور روسیه با آقای سلطان بایف معاون و قائم مقام وزیر ورزش و جوانان روسیه دیدار و پیشنهاد ایجاد تشکیلات جدید برای توسعه ورزش کارگری و شرکت های عضو سازمان همکاری اقتصادی شانگهای و برگزاری مسابقات ورزشی کارگری و شرکت های کشورهای عضو این سازمان از سوی ایران مطرح و با استقبال طرف روسی و سایر اعضاء همراه بود. همچنین مقرر گردید در نخستین جلسه اعضای سازمان همکاری اقتصادی شانگهای این موضوع مطرح و در صورت موافقت با محوریت ایران اجرایی گردد.
در این جلسه طرف ایرانی به برگزاری دهها رویداد ورزشی توسط فدراسیون ورزش کارگری اشاره نموده و افزود: توسعه ورزش شرکت ها در ایران توسط انجمن ورزش شرکتها پیگیری و دنبال می شود.همچنین از اجرای طرح دوشنبه های ورزش و کار که با هدف توسعه ورزش کارگری و ترویج سبک زندگی فعال و با نشاط برای کارکنان شرکت ها و بنگاههای صنعتی و تولیدی بعنوان طرح موفقی که در دو سال اخیر در ایران برگزار گردیده است یاد شد.
در همین راستا آمادگی فدراسیون ورزش کارگری و انجمن ورزش شرکتها برای همکاری در سطوح ملی، منطقه ای و بین المللی اعلام و مورد استقبال طرف مقابل قرار گرفت.
اعلام آمادگی ایران جهت میزبانی جام هاکی روی یخ ایران مال در اکتبر سالجاری و جام فوتبال شرکت ها (کیش) در سپتامبر از دیگر مواردی بود که در این جلسه مطرح و مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفت.
در ادامه این سفر دیدار طرف ایرانی با مسئولان ورزشهای زمستانی شرکت های روسیه در راستای راه اندازی رشته ورزشی کرلینگ انجام شد و مقرر شد در خصوص برگزاری دوره های آموزشی و حضور در مسابقات و همچنین در زمینه طراحی سالن ها و تجهیزات همکاری لازم از سوی طرف روسی صورت پذیرد.  
در ادامه این سفر جلسه هماهنگی و تبادل نظر رؤسای فدراسیون های ورزش کارگری و انجمن های ورزش شرکت ها با هدف افزایش همکاریهای فی مابین و برگزاری مسابقات جهانی ورزش شرکت ها در سال آینده (2023) و به میزبانی روسیه با حضور کشورهای یونان، صربستان، روسیه ، ایران، بلاروس، نیکاراگوئه و ازبکستان به میزبانی کشور روسیه برگزار شد.
در حاشیه این نشست رئیس فدراسیون ورزش کارگری و رئیس انجمن ورزش شرکت ها با رؤسای فدراسیون های ورزش کارگری کشورهای حاضر دیدار و گفتگو کردند. در دیدارهای دوجانبه و چندجانبه توافق نامه هایی در راستای توسعه مناسبات به امضای طرفین رسید.
 
شایان ذکر است مسابقات شرکت های روسیه به مناسبت روز ملی این کشور با حضور بالغ بر 1000 ورزشکار از شرکت های مختلف در 18 رشته ورزشی برگزار شد.
در مراسم افتتاحیه این مسابقات دکتر امیرحسینی طی سخنانی ورزش را بعنوان ابزاری برای توسعه صلح و دوستی دانسته و افزود: ورزش یک حق همگانی است. برخوردهای دوگانه سازمان های بین المللی نباید ورزشکار و سازمانهای ورزشی را دچار محدودیت نماید. وی در پایان گفت: ورزش می تواند همچنان نقش پررنگی را در توسعه صلح و دوستی در جهان ایفا کند.
۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ ۲۳:۲۳
کد خبر : ۲۶۹,۴۹۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید