جواد رمضی در نشست سراسری نواب رئیس بانوان مطرح کرد؛

حضور بانوان در ایجاد یک خانواده سالم و در نهایت یک جامعه سالم که بواسطه سلامت جسمی، ذهنی، روانی و روحی پدید می آید یک نقش کلیدی، بی بدیل و انکارناپذیر است

حضور بانوان در ایجاد یک خانواده سالم و در نهایت یک جامعه سالم که بواسطه سلامت جسمی، ذهنی، روانی و روحی پدید می آید یک نقش کلیدی، بی بدیل و انکارناپذیر است
به گزارش روابط عمومی فدراسیون ورزش کارگری جواد رمضی در نشست سراسری نواب رئیس بانوان هیات های ورزش کارگری کشور که صبح امروز به میزبانی تهران برگزار گردید سخنان خود را به دو محور ضرورت ورزش در بخش بانوان و نحوه توسعه ورزش بانوان تقسیم نموده و گفت با توجه به ظرفیت های موجود در سطح ورزش کارگران به ویژه در بخش بانوان باید اقدامات عملیاتی و محسوسی اتفاق بیافتد. ایشان حضور مشاوران وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی در جلسه را بعنوان فرصتی در جهت انتقال مشکلات و موانع موجود در مسیر پیشرفت ورزش کارگری به شخص مقام عالی وزارت دانسته و نسبت به بهره برداری از این فرصت توسط نواب رئیس حاضر در نشست تاکید کرد. 
 
رئیس فدراسیون ورزش کارگری در ادامه سخنان خود به آمار برابر و متناسب توزیع جمعیتی ورزشی کشور از نظر جنسیتی اشاره نموده و افزود: در بخش کارگری بالغ بر یک پنجم کارگران کشور را بانوان عزیز تشکیل می دهند. در کنار این موضوع تعریف کلی درباره ورزش ارائه می کنیم با این  عنوان که ورزش فرآیندی است که باعث ارتقاء شاخص های مختلف سلامت از جمله سلامت جسمی، ذهنی، روانی و روحی می گردد. از طرفی بانوان به واسطه دو مسئولیت خطیر و مهم که بر عهده آنهاست اول نقش مادری و دوم نقش همسری که بیشتر از سایر وظایف حائز اهمیت و توجه است. یعنی بنیان خانواده بر پایه حضور بانوان است. در این توضیح باید گفت حضور بانوان در ایجاد یک خانواده سالم و در نهایت یک جامعه سالم که بواسطه سلامت جسمی، ذهنی، روانی و روحی پدید می آید یک نقش کلیدی، بی بدیل و انکارناپذیر است. جواد رمضی در ادامه گفت:در همین راستا به این نتیجه می رسیم که در امر ورزش که همانطور که اشاره کردم منتهی به ارتقاء سلامت جسمی و روحی می شود برای بانوان به نظر بنده و بر اساس نتایج پژوهش ها خیلی ضروری تر است. چون ما با ساختن جامعه سالم اساساً اگر بخواهیم هدفگذاری بکنیم باید بیشتر در حوزه بانوان سرمایه گذاری کنیم.
وی افزود: در نظام جمهوری اسلامی ایران نیز درک عمیقی از ضرورت، اهمیت و اثرگذاری بانوان در عرصه های گوناگون به ویژه در ورزش به همین واسطه یک معاونت کلیدی و مهم  بعنوان معاونت توسعه ورزش بانوان در وزارت ورزش و جوانان وجود دارد. اساسا این حوزه و اهمیت آن و تاثیرگذاری آن به نحوی است که تاکید می کند ورزش را برای بانوان 
در فدراسیون ورزش کارگری نیز شاهد بهره مندی از مدیریت بانوان و ایجاد ساختار در هیات های ورزشی هستیم. در تمامی هیات های ورزش کارگری کشور نایب رئیس هیات را بانوان عزیز تشکیل می دهند. در تمامی انجمن های ورزشی نیز شاهد حضور بانوان بعنوان نایب رئیس انجمن حضور دارند.
باید گفت در سه سال اخیر در فدراسیون ورزش کارگری تمام تلاش خود را بکار بستیم تا از بهترین های ورزش کارگری در هیات ها و انجمن ها در حوزه بانوان استفاده نماییم.
وی در ادامه سیاستهای ورزشی بانوان و آقایان را از هم جدا دانسته و افزود: برای ورزش بانوان باید تمهیدات و سیاستهای مختص به آنان را اتخاذ کرده و باید برنامه ریزی متناسب با این حوزه را در دستور کار قرار داده و شرایط ورزش بانوان را در برنامه ریزی ها مدنظر قرار داد.
وی یکی از برنامه های مناسب را طراحی مسابقات ورزشی بانوان کارگر بهمراه دختران کارگر بصورت تلفیقی دانسته و افزود: باید طراحی متناسب با جمعه بانوان کارگر را در دستور کار قرار دهیم.
رئیس فدراسیون ورزش کارگری به مقوله فرهنگ در امر ورزش اشاره نموده و افزود: باید بیشترین بهره مندی را در اشاعه و ترویج مسائل فرهنگی کشور به واسطه فعالیتهای ورزشی شاهد باشیم. وی در پایان الگوبرداری به جای الگو سازی را یکی از آفت های موجود در سالهای اخیر دانسته و افزود: در مقوله فرهنگی با توجه به تلاشهای ارزنده ای که صورت گرفته است همچنان تا رسیدن به آن هدف غایی فاصله بسیاری وجود دارد.
۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ ۲۰:۰۲
کد خبر : ۲۶۹,۶۱۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید