همزمان با 17 شوال روز فرهنگ پهلوانی و ورزش زورخانه ای

پیام تبریک رئیس انجمن پهلوانی و زورخانه ای کارگران کشور

پیام تبریک رئیس انجمن پهلوانی و زورخانه ای کارگران کشور
 همزمان با 17 شوال روز فرهنگ پهلوانی و ورزش زورخانه ای رئیس انجمن پهلوانی و زورخانه ای کارگران کشور این روز را تبریک گفت.

 

متن پیام تبریک علی سنگکی بشرح زیر است:

روز فرهنگ پهلوانی، پیام آور صلح جوانمردی و فتوات گرامی باد
روز فرهنگ پهلوانی و ورزش های زورخانه ای فرصت خوبی است برای پرداختن به موضوع ارزشمندی  که خصایل گرانبهای انسانیت را در خود نهادینه کرده است.
زورخانه، خانه نیرومندی، شجاعت، آیین همت، پرورش روحیه سخاوت، جوانمردی میهن دوستی، و ترکیبی از هنر و ادب است. ورزش های زورخانه ای و کشتی پهلوانی ورزش ارزش هاست، ارزش های نیک که مردمان را به سوی صلح و نوع دوستی و ظلم ستیزی فرا می خواند. این ورزش آمیخته با فرهنگی است که در خون ایرانیان عجین گشته و ریشه در خاک پاک سرزمین ایران دارد..
فرهنگ پهلوانی میراثی است که امروزه جوامع از هر لحاظ نیازمند آن می باشند و در تمامی دنیا ستوده می شود. این گوهر گرانبهای زورخانه نماد سخاوت، ایثار، از خودگذشتگی، جوانمردی، شجاعت، و افتادگی است و نباید فراموش کرد «آنجا که آه مظلومی است بر دل پهلوان است».  مرام پهلوانی ورزش را از یک امر کاملا جسمی و فیزیکی بیرون آورده، چرا که زورخانه مکتب تربیت جسم و روح است. .
نبرد امیرالمؤمنین علی (ع) در روز خندق و ضربت تاریخی ایشان در ۱۷ شوال سال پنجم هجری قمری که بـه تعبیر پیامبر (ص) «افضل من عبادة ثقلین» بود با اخلاص، تسلط بر نفس، عبودیت و توکـل بـر خداونـد، و منشـی پهلوانانه همراه بود که از همان روز و تا انتهای تاریخ به الگویی برای تمامی جوانمردان و به ویژه ورزشکاران تبدیل شده است.
اینک در سالروز ۱۷ شوال که به نام "روز فرهنگ پهلوانی و ورزش زورخانه ای" نامگذاری شده است، لازم مـی دانم از تمامی مدیران ، مرشدان، مربیان و ورزشکاران علی الخصوص دست اندرکاران فرهنگ و ورزش که هر ساله برنامه‌ها و رویداد‌های ارزشمندی را بـرای بزرگداشت فرهنگ پهلوانی طراحی و اجرا می‌کنند صمیمانه سپاسـگزاری کنم.
علی سنگکی
رییس انجمن پهلوانی کارگران ج.ا.ا
۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ ۱۳:۳۸
کد خبر : ۲۶۹,۸۱۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید